Najczęstsze wyzwania w transporcie międzynarodowym

Najczęstsze wyzwania w transporcie międzynarodowym

Chcesz zlecić ładunek za granicę i zastanawiasz się, jakie wyzwania w branży TSL mogą się zdarzyć po drodze? Od trudnych do przewidzenia strajków dockerów w portach po opóźnienia w dostawie wynikłe np. ze złych warunków pogodowych. Co jeszcze? Przeczytaj i zapoznaj się z najczęstszymi wyzwaniami na trasach międzynarodowych, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia przewoźnicy! Sprawdź, by wiedzieć, jak możemy Cię wesprzeć podczas korzystania z usług logistycznych, byś miał pewność, że Twój ładunek dotrze bezpiecznie do celu! 

Transport międzynarodowy a wewnątrzwspólnotowy – jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami transportów?

Transport międzynarodowy charakteryzuje się większym zakresem dostaw ładunków, które są dostarczane na cały świat bez ograniczeń. W przypadku transportu międzynarodowego przewoźnik podlega szerszemu zakresowi praw i obowiązków. 

Natomiast transport wewnątrzwspólnotowy jest realizowany wyłącznie pomiędzy dwoma krajami należącymi do Unii Europejskiej i wymaga od przewoźnika ważnej licencji wewnątrzwspólnotowej, by mógł realizować taki transport w pełni legalnie. 

Jakie są najczęstsze wyzwania w transporcie międzynarodowym i wewnątrzwspólnotowym? 

Transport drogowy międzynarodowy wymaga od przewoźników i kierowców znajomości aktualnych przepisów i świadomości, jakie są konsekwencje związane ze złamaniem reguł obowiązujących w branży tsl. 

Chcesz zlecić ładunek do Europy lub zlecasz go po raz pierwszy i obawiasz się, czy wszystko będzie zrealizowane zgodnie z planem? W Logis com nie musisz się o nic martwić! 

1. Wzmożony ruch na poszczególnych odcinkach dróg czy trudne do przewidzenia warunki atmosferyczne 

Transport ładunku na trasach międzynarodowych wymaga bardzo dobrego zaplanowania trasy kierowcy. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w postaci systemów telematycznych pozwala na wybranie najlepszej i najkrótszej trasy dla każdego ładunku. Jednak czasami nawet mimo bardzo dobrze zaplanowanej i zoptymalizowanej trasy kierowcy mogą wystąpić utrudnienia na trasach np. wzmożonym ruchem niż zwykle lub trudnościami atmosferycznymi, które wymagają szybkich działań. 

W Logis com dzięki stosowaniu nowoczesnych technologii i systemów telematycznych jesteśmy na bieżąco ze swoimi kierowcami, którzy informują nas o wszelkich trudnościach, awariach, a my możemy podjąć odpowiednie i szybkie działania! Dzięki temu możemy szybko zareagować, zmienić trasę danego kierowcy, by dostarczył Twój ładunek szybko, bezpiecznie i do wyznaczonego celu. 

2. Brak wykwalifikowanych kierowców i zaufanych przewoźników 

Najczęstszym wyzwaniem dla klientów chcących zlecić transport, jak i firm, które zatrudniają kierowców jest niedobór odpowiednio wykwalifikowanych ludzi do pracy na takich stanowiskach. Zbyt duża rotacja pracowników to problem w wielu firmach logistycznych, na który ma również wpływ sytuacja w kraju sprzed pandemii.

Współpracując z nami – masz pewność, że mamy sprawdzonych ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, którzy są zawsze gotowi do tego, by Ci pomóc! 

3. Nieprzewidziane sytuacje np. pogodowe czy trudne warunki na drogach na konkretnych odcinkach tras 

Jednym z częstych problemów w branży TSL są trudne do przewidzenia warunki atmosferyczne, które zaskakują kierowców, powodują korki, opóźnienia i wymuszają na przewoźnikach organizację pracy.

4. Walka z nieuczciwą konkurencją 

Rynek transportów międzynarodowych jest pełen firm działających legalnie takich jak nasza, jak i osób, które chcą realizować transporty bez odpowiednich uprawnień i licencji wewnątrzwspólnotowych. 

Z tego powodu warto współpracować jedynie z przewoźnikami logistycznymi, którzy mają wszelkie, niezbędne licencje uprawniające do prowadzenia działalności transportowej i są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa transportowego. 

5. Rosnące koszty, inflacja

Wojna na Ukrainie, wzrost cen usług transportowych i paliwa, a także rosnąca inflacja to kolejne powody, które mają wpływ na rynek transportowy i realizowane przewozy wewnątrzwspólnotowe do krajów należących do Unii Europejskiej. 

6. Szybko zmieniające się przepisy prawa transportowego, z którym trzeba być na bieżąco 

Znajomość prawa transportowego międzynarodowego jest niezbędna do realizacji legalnych przewozów i gwarantuje realizację tego typu usług z sukcesem. 

Dlaczego to wyzwanie? Dla właścicieli firm oznacza to, że zarówno przewoźnicy, jak i spedytorzy, i kierowcy muszą znać zasady aktualnych przepisów prawnych, by realizować swoje usługi i działania zgodnie z obowiązującym prawem. Każdy z nich musi mieć również świadomość wysokich kar za złamanie jakiegokolwiek przepisu. 

Dlaczego warto powierzyć transport wewnątrzwspólnotowy właśnie nam? 

Szukasz wsparcia logistycznego i nie wiesz jaką firmę logistyczną wybrać do współpracy? Zależy Ci na bezpieczeństwie całego procesu, ubezpieczeniu ładunku i szybkiej dostawie do dowolnego kraju w Europie? 

W Logis com mamy ogromne doświadczenie w realizacji przewozów do wszystkich krajów Europy i dysponujemy ważnymi licencjami, które umożliwiają nam realizację tego typu usług. Oto kilka powodów i korzyści, dla których warto to właśnie nam oddelegować transport ładunku do Europy: 

  • Współpracujemy wyłącznie z bardzo doświadczonymi spedytorami, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i minimum 3-letnią praktykę zawodową dzięki temu masz pewność, że Twój ładunek jest w dobrych rękach przez cały czas!
  • Ponadto każdy ładunek ubezpieczamy na kwotę 300.000 euro, a to wszystko robimy z myślą o bezpieczeństwie ładunku i Twoim spokoju od momentu zlecenia nam ładunku aż po jego terminowe dostarczenie do wybranego miejsca! 
  • Działamy legalnie i posiadamy wszelkie odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, by zapewnić Ci jakość usług logistycznych na najwyższym poziomie, które gwarantują zadowolenie. 
  • Terminy dostaw są dla nas święte, dlatego zawsze ich przestrzegamy. Zyskujesz godnego partnera logistycznego, który dostarczy Twoją przesyłkę na czas w ustalonym wcześniej terminie. 
  • Jeśli są jakieś problemy czy opóźnienia – informujemy Cię o nich na bieżąco i robimy wszystko, by jak najlepiej zoptymalizować nową trasę kierowcy, by dostarczył ładunek w terminie. 

Chcesz zlecić ładunek do dowolnego kraju w Europie i mieć wszystko pod kontrolą? Zależy Ci na tym, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami? W Logis com masz to jak w banku! 

Bezpieczny transport wewnątrzwspólnotowy z ubezpieczeniem ładunku na kwotę 300.000 euro – tylko z Logis com! 

Szukasz sprawdzonej i doświadczonej firmy logistycznej do współpracy w zakresie kompleksowej obsługi ładunku na trasie międzynarodowej, której możesz bez wyrzutów sumienia powierzyć swój ładunek? To my! W Logis com zrealizujemy dla Ciebie transport wewnątrzwspólnotowy do każdego kraju w Unii Europejskiej, będziemy informować Cię na bieżąco o drodze Twojego ładunku, dlatego możesz nam w pełni zaufać.