Usługa spedycyjna

Home / Usługa spedycyjna

Usługa

SPEDYCYJNA

Czym jest spedycja i w jakim przypadku warto ją wykupić? Usługa spedycyjna ma na celu zorganizowanie przewiezienia towarów. Oczywiście tylko brzmi to na coś całkiem prostego. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w tym obszarze, szybko może się okazać, że zadanie nas przerośnie. Logis com zatrudnia jedynie spedytorów, którzy mają minimum trzyletnie doświadczenie w branży. Ponieważ ten zawód łączy się z dużą odpowiedzialnością oraz odpowiednim podejściem, dbamy o to, żeby nasi pracownicy odznaczali się wiedzą i umiejętnościami.

Usługa spedycyjna obejmuje: załadunek, przeładunek, wyładunek w ramach dowozu, przewozu i odwozu. Spedytor dba ponadto o przygotowanie dokumentacji, niezbędnej do przewozu, zawieranie umów, ubezpieczenie przesyłki, wybór środka transportu czy też odprawę celną. Jednym słowem usługa spedycyjna jest wyjątkowo złożona, w której skład wchodzą wszystkie czynności, aby Państwa ładunek wyjechał z magazynów i bezpiecznie trafił do odbiorców.

W Logis com najważniejsze jest dla nas zaspokojenie potrzeb naszych klientów. Dlatego pierwszą czynnością jaką wykonujemy przy rozpoczęciu współpracy jest identyfikacja potrzeb. Według nich ustalamy to, jaki rodzaj pojazdu będzie niezbędny do tego, aby jak najszybciej i jak najbezpieczniej przewieźć towar na miejsce docelowe. W zależności od tego, czy potrzebna będzie chłodnia, plandeka czy platforma, wykonujemy wycenę, po czym rozpoczynamy poszukiwanie odpowiedniej firmy zewnętrznej, która będzie w stanie przetransportować ładunek. Właśnie ten aspekt odróżnia usługę spedycyjną od usługi transportowej: w pierwszym przypadku zachodzi współpraca z podwykonawcami, zaś w drugim wszystkie czynności wykonywane są przez nas – Logis com.

Dlaczego należy zamówić usługę spedycyjną?

Usługa spedycyjna jest potrzebna, jeśli planujemy przewieźć towary z punktu A do punktu B, a nie posiadamy własnej floty. Jeśli zamówimy tego typu usługę w Logis com, nasza firma podejmuje współpracę z podwykonawcą.  W ofercie Logis com znajduje się także usługa transportowa, przy której to my zapewniamy odpowiedni środek transportu.