Usługa transportowa

Home / Usługa transportowa

Usługa

TRANSPORTOWA

Usługa transportowa to absolutna podstawa naszych działań. Oferujemy ją każdemu, kto potrzebuje dostarczyć swoje produkty do klienta, ale nie posiada odpowiedniego sprzętu. Niektóre ładunki wymagają nie tylko odpowiedniego rodzaju transportu, ale często także różnego rodzaju zezwoleń, bez których przewóz byłby niemożliwy. Przy realizacji usługi transportowej w naszej firmie nie muszą się Państwo o to przejmować – wykonujemy pełną dokumentację oraz działamy według obowiązujących przepisów, z którymi na bieżąco się zapoznajemy.

Logis com specjalizuje się w różnego rodzaju przewozach. Posiadamy sprzęt najwyższej jakości, który umożliwia przeprowadzenie procesu całościowo, od początku do końca, włączając w to proces magazynowania oraz obsługę celną. W skład naszej floty wchodzą najnowocześniejsze ciągniki siodłowe, naczepy oraz wózki widłowe, wszystko po to, aby świadczone usługi były kompleksowe.

Nasi kierowcy to wyszkoleni specjaliści, którzy zapewnią bezpieczeństwo Państwa ładunku  na całej trasie. O ten aspekt zadbaliśmy dodatkowo: wszystkie przewożone przez nas ładunki ubezpieczone są na kwotę 300 000 EUR. Usługa transportowa Logis com to pewność oraz spokój naszego klienta.

Usługa transportowa Logis com obejmuje nie tylko podstawowe przewozy gabarytowe, ale także niestandardowe – ponadgabarytowe. Tego typu przewozy wymagają dużego doświadczenia, zarówno od całej firmy transportowej jak i każdego pracownika z osobna. Wiemy, że tego typu przedsięwzięcia są potencjalnie narażone na niebezpieczeństwo, dlatego dbamy o to, aby cały proces był zawsze przeprowadzany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Współpracujemy tylko z odpowiednio wyszkolonymi oraz doświadczonymi specjalistami, którzy prowadzą sam pojazd, a także asystę czy proces załadunku.

Dostarczymy ładunek wszędzie – działamy na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej.

Staramy się, aby cały proces przeprowadzony sprawnie. Wycenimy transport, aby następnie dobrać odpowiedni środek transportu, co zaowocuje realizacją usługi. Całą dokumentację przygotowujemy na bieżąco.

W sytuacji, gdy nie będziemy w stanie zapewnić odpowiedniego rodzaju sprzętu, oferujemy także usługi spedycyjne. W tym przypadku nawiązujemy współpracę z podwykonawcami, którzy zapewniają odpowiedni środek transportu.

Transport ponadnormatywny

Logis com oferuje usługi przewozu ponadnormatywnego. Jest to specyficzny typ transportu (inaczej określany mianem ponadgabarytowego lub nienormatywnego), wymagający dużej wiedzy i umiejętności. Nasi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i dysponują sprzętem, który pozwala przewozić nawet wyjątkowo duże gabaryty. Obecnie, aby wpisać się w te wymagania, wymiary ładunku muszą być większe niż:

  • 16.5 m długości
  • 2.5 m szerokości
  • 4 m wysokości

Waga zaś musi być większa niż 42 tony.

Logis com posiada duże doświadczenie w przewożeniu gabarytów, o wszelkich niestandardowych wymiarach i wagach. Jeśli szukasz sprawdzonego przewoźnika, który wykona usługę kompleksowo, zgłoś się do nas.

Przewóz LTL

Przewozy LTL (less than truck load), czyli tzw. przewóz drobnicowy lub częściowy. Jest to taka sytuacja, w której naczepa nie jest w pełni załadowana. Jeśli zachodzi taka możliwość, warto dążyć do konsolidacji ładunku, co może zwiększyć opłacalność przewozu. Musimy być świadomi, że tego rodzaju usługa transportowa niesie za sobą konieczność częstszego załadunku oraz rozładunku. Wydłuża to znacznie czas dostawy a często łączy się z tym, że część trasy pojazd przebędzie niezaładowany w pełni. Do zalet należy z pewnością fakt, że klient płaci jedynie za faktycznie wykorzystaną przestrzeń załadunkową, nie zaś za całą powierzchnię.

Przewóz FTL

Przewóz FTL (full truck load) jest transportem, w czasie którego pojazd ciężarowy przewozi tylko jeden ładunek, a tym samym pozostaje w pełni obciążony. Inna nazwa, z jaką mogą się Państwo spotkać, to ładunek kompletny. Skraca on czas dostawy, ponieważ nie dochodzi do przystanków na rozładunki. Często tego typu ładunek jest prostszy do zabezpieczenia. Tego rodzaju usługa transportowa najczęściej wymaga jednego miejsca rozładunku, ale zdarza się, że może być ich więcej. Przewożony produkt należy jednak do jednego klienta, zajmuje całą powierzchnię ładunkową i dochodzi jedynie do odpowiedniego rozdysponowania ładunku np. do poszczególnych sklepów.