Usługa logistyczna

Home / Usługa logistyczna

Usługa

LOGISTYCZNA

Ten termin jest znany większości osób, najczęściej nawet niezwiązanych z branżą. Dlaczego jednak usługa logistyczna jest warta wykupienia i czym tak naprawdę jest?

Historia logistyki sięga aż X wieku, kiedy to pojawiła się ona jako jeden z terminów związanych z wojskowością. Jednym z filarów biznesu stała się w latach 50 XX wieku i od tego czasu stanowi bazę, dzięki której wszelkie procesy produkcyjne oraz transportowe zyskały na łatwości oraz pewności.

Usługa logistyczna to dodatkowy rodzaj obsługi, proponowany wszystkim tym, którzy nie posiadają w swojej firmie logistyków i potrzebują pomocy w przeprowadzeniu procesu. Planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego, efektywnego ekonomicznie przepływu produktów, aby zaspokoić wymagania klientów – oto nasz cel.

Proponowana przez nas usługa logistyczna dedykowana jest przede wszystkim mniejszym firmom. Pomożemy w zaplanowaniu zapotrzebowania na produkcję, zaprojektowaniu łańcucha dostaw półproduktów, aby ostatecznie doprowadzić do wyboru środka transportu oraz dostarczenia gotowego produktu do klientów oraz odbiorców.

Nasza usługa logistyczna jest przeprowadzana kompleksowo i całościowo, aby nasi klienci mogli skupić się na rozwoju swojej firmy, a logistykę zostawić profesjonalistom, którym zależy dokładnie na tym samym – sukcesie.

Dlaczego warto zamówić usługę logistyczną?

Usługa logistyczna jest niezbędna, jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nasz towar trafi na czas tam, gdzie powinno. Jeśli nie zatrudniamy w swojej firmie logistyka, warto rozważyć zamówienie takiej usługi w Logis com. Dzięki temu cały proces, od zaplanowania produkcji aż po dostarczenie gotowego produktu do sklepu przebiegnie znacznie szybciej i sprawniej, unikniemy niepotrzebnych opóźnień, poślizgów i przestojów. W ostatecznym rozrachunku zazwyczaj okazuje się, że obecność logistyka prowadzi do znacznych oszczędności, a w dłuższej perspektywie znacznie usprawnia działanie każdego przedsiębiorstwa, co owocuje zwiększeniem produkcji oraz obrotów firmy.

Co wchodzi w skład usługi logistycznej?

Usługa logistyczna to najobszerniejszy termin, obejmujący wszystkie działania związane ze sprawnym i efektywnym przepływem surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz informacji od punktu pochodzenia aż do punktu konsumpcji. Dlatego w jej obszarze wyodrębniliśmy węższe usługi, które pozwolą Państwu na dokładną realizację zamierzonych celów oraz spełnią wszystkie potrzeby. Są nimi: