Spedycja międzynarodowa – czym jest i dlaczego warto z niej korzystać?

Spedycja międzynarodowa – czym jest i dlaczego warto z niej korzystać?

Czym jest spedycja międzynarodowa i jakie czynności operacyjne składają się na proces spedycji w firmach transportowych? Spedycja międzynarodowa to mnóstwo czynności operacyjnych, których wspólnym celem jest dokładne zaplanowanie trasy przewozu i organizacja Twojego ładunku z określonego państwa do wybranego kraju przy zachowaniu jak najkrótszego czasu dostawy. 

Czym jest spedycja międzynarodowa? 

Spedycja międzynarodowa to usługa, która polega na zorganizowaniu przewozu ładunków z jednego kraju do drugiego przy wykorzystaniu dostępnych zasobów. Od spedytorów wymaga ścisłej współpracy z doświadczonymi i godnymi zaufania przewoźnikami, którzy są odpowiedzialni za transport ładunku do określonej lokalizacji.

W ramach spedycji w Logiscom zajmujemy się przede wszystkim organizacją transportu różnego rodzaju ładunków. Do specyfiki przewożonego ładunku zawsze ze starannością dobieramy rodzaj transportu, który umożliwi jak najszybszą dostawę ładunku do określonego miejsca w Polsce lub w innym kraju europejskim. 

Spedycja polega na zorganizowaniu transportu ładunku do innego państwa i wbrew pozorom obejmuje szeroki zakres usług. W ramach spedycji planujemy trasę przewozu ładunku z kraju A do kraju B poprzez umiejętne zarządzanie procesami logistycznymi, których wspólnym celem jest dostarczyć Twój ładunek w terminie do określonego miejsca. 

 Na czym polega organizacja transportu w spedycji? 

Organizacja transportu w branży spedycyjnej polega przede wszystkim na dokładnym zaplanowaniu sposobu dostarczenia ładunku do kraju docelowego przy zachowaniu terminowości i bezpieczeństwa.

Organizacja transportu ładunku w ramach spedycji ma realizować ściśle określony cel klienta, czyli w tym przypadku – terminową dostawę ładunku do określonego kraju przy wyborze właściwie dobranego środka transportu do specyfiki ładunku.

Organizacja transportu ładunku zapewnia klientowi kompleksową obsługę ładunku na każdym etapie i usługę transportu ładunku danemu przewoźnikowi, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie ładunku na terenie Unii Europejskiej. Ponadto firma spedycyjna jest odpowiedzialna za prawidłowe zabezpieczenie ładunku i monitorowanie przesyłki aż do momentu dostarczenia do odbiorcy.  

Jakie są obowiązki spedytora w firmie logistycznej? 

Ciekawią Cię obowiązki spedytora w firmie spedycyjnej i chcesz wiedzieć co wchodzi w ich zakres? 

Spedytor w firmie transportowej jest odpowiedzialny za zorganizowanie przewozu ładunku z jednego kraju do drugiego w najkrótszym czasie i przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Spedytor w polskiej firmie transportowej pełni funkcję pośrednika pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą, czyli nadawcą lub odbiorcą określonego ładunku. Przewóz towarów z jednego kraju do drugiego wymaga przemyślanych i bardzo dobrze zorganizowanych działań – od zaplanowania trasy po jej optymalizację, dobór współpracowników, kontrolowanie przebiegu transportu przy użyciu nowoczesnych technologii aż po kontakt z klientem.

Najczęściej spedytor jest odpowiedzialny za pozyskiwanie zleceń od klientów i organizację procesu spedycyjnego dla określonych ładunków. Jego codzienna praca wymaga elastyczności, odporności na stres, umiejętności rozwiązywania problemów, gotowości do podejmowania wyzwań i bardzo dobrych zdolności organizacyjnych. Spedytor polega nie tylko na swojej wiedzy i doświadczeniu zawodowym, ale przede wszystkim na tym, by zagwarantować klientowi bezpieczny transport ładunku do innego kraju. 

Główne obowiązki spedytora w firmie logistycznej to przede wszystkim umiejętność zorganizowania przewozu ładunku z jednego kraju do drugiego przy zachowaniu szczególnej dokładności i bezpieczeństwa wraz z umiejętnym zabezpieczeniem towaru w odpowiedni sposób. W ramach obowiązków spedycyjnych dotyczących konkretnego ładunku ważne jest również to, by w odpowiedni sposób ubezpieczyć ładunek, a także stale monitorować to, gdzie się znajduje, by na bieżąco informować klienta o tym, jaką drogę pokonuje. 

Organizacja transportu w procesie spedycyjnym 

Jak przebiega organizacja transportu? W ramach organizacji transportu spedytor organizuje zarówno transport, jak i jest odpowiedzialny za dobór przewoźnika, z którym współpracuje. Jego zadaniem jest również negocjowanie cen z przewoźnikami, planowanie tras przewozu ładunku i optymalizowanie trasy przewozu w taki sposób, by towar w jak najkrótszym czasie dotarł do klienta. 

Jakie cechy powinien mieć dobry spedytor? 

Dobry spedytor to osoba, która wykazuje się dużą elastycznością w działaniu. Spedytor powinien nie tylko szybko reagować na każdą sytuację, ale też być komunikatywny, przejmować inicjatywę w działaniu i jednocześnie być osobą otwartą na różnego rodzaju wyzwania, których jest mnóstwo w tak nieprzewidywalnej branży jak transport.  

Czym się różni spedycja krajowa od spedycji międzynarodowej?

Spedycja krajowa od spedycji międzynarodowej różni się przede wszystkim dystansem do pokonania i obszarem działania, formalnościami do spełnienia. Różnice wynikają również z procesu przygotowania ładunku do przewozu i doboru środków transportu, zabezpieczeń i zakresu kosztów. Co warto jeszcze wiedzieć o spedycji? Krajowa spedycja wymaga mniejszych formalności niż w przypadku spedycji międzynarodowej, która jest bardziej złożona i wymaga większego nadzorowania całego procesu. Spedytor musi dysponować nie tylko większą uwagą, ale również sprawić, by dokumentacja transportowa 

Dlaczego warto skorzystać ze spedycji międzynarodowej w Logiscom? 

Tym, co wyróżnia Logiscom od innych firm spedycyjnych na rynku jest współpraca z zaufanymi i doświadczonymi specjalistami, którzy dzięki wiedzy, zaangażowaniu w wykonywane obowiązki i bardzo dobrym umiejętnościom organizacji własnej pracy są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu spedycyjnemu. Spedycja międzynarodowa zapewnia Ci gwarancję bezpiecznego dostarczenia ładunku do wybranego kraju w konkretnym terminie, dlatego warto zdecydować się na usługi spedycyjne w Logiscom. 

W Logiscom zatrudniamy wyłącznie doświadczonych spedytorów (z min. 3-letnim doświadczeniem zawodowym), dlatego nasi klienci  

Fachowa spedycja międzynarodowa z doświadczonymi i zaufanymi spedytorami – tylko w Logiscom!

Potrzebujesz zorganizować przewóz swojego ładunku z określonej lokalizacji i zależy Ci na czasie, ale nie masz odpowiedniego sprzętu? Interesuje Cię realizacja usługi spedycyjnej przy wykorzystaniu bezpiecznej i nowoczesnej floty pojazdów? Fachowa spedycja i transport międzynarodowy w Logiscom to dla nas codzienność.

Wiemy, jak dbać o najróżniejsze ładunki i bezpiecznie je transportować nawet na drugi koniec Europy, dlatego z pełnym zaangażowaniem zadbamy o ładunek Twojej firmy. Wyróżnia nas nie tylko terminowość dostaw i fachowe doradztwo spraw związanych z transportem, ale przede wszystkim obsługa klienta na najwyższym poziomie. Zleć nam ładunek i przekonaj się, jak dbamy o klientów. 

Skorzystaj z naszego wsparcia na najwyższym poziomie i przekonaj się, że jako zespół możemy oferować Ci najlepszą obsługę spedycyjną. Pomożemy Ci przejść przez każdy proces – nie tylko celny, ale również transportowy. Spedycja drogowa międzynarodowa w Logiscom to obszar, w którym współpracujemy z doświadczonymi podwykonawcami 

Podsumowanie – specjaliści od logistyki do Twojej dyspozycji 

Nie zwlekaj z decyzją o transporcie swojego ładunku – napisz do nas, a pomożemy Ci dokładnie zaplanować przewóz Twojego ładunku do dowolnej lokalizacji. 

Sprawdź ofertę naszej firmy i skorzystaj z usług spedycyjnych w Logiscom w zakresie spedycji krajowej lub międzynarodowej.

W Logiscom świadczymy usługi spedycyjne i usługi logistyczne na terenie Polski i całej Europy, dlatego zlecając nam organizację przewozu ładunku – możesz liczyć na nasze kompleksowe wsparcie i opiekę indywidualnego opiekuna na każdym etapie współpracy.