Transport ponadnormatywny –  dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać?

Transport ponadnormatywny – dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać?

Transport ponadnormatywny w branży TSL to innymi słowy transport specjalistyczny, który ze względu na swoją specyfikę wymaga precyzyjnego dopasowania środka transportu do rodzaju i gabarytu ładunku tak, by dostarczyć go bezpiecznie do miejsca docelowego. Warto wiedzieć, że transport takich ładunków wymaga ścisłej i regularnej współpracy ze spedytorami i przewoźnikami na każdym etapie, aby terminowo dostarczyć towar do docelowego miejsca. 

Ten specyficzny rodzaj transportu polega na przewozie ciężkich ładunków o nietypowych gabarytach i wymaga ścisłej współpracy ze spedytorami, przewoźnikami i kierowcami. 

Tego rodzaju ładunki ponadnormatywne wymagają szczególnej ostrożności podczas przewozu, odpowiedniego zabezpieczenia i starannego dobrania środka transportu do rodzaju i przeznaczenia ładunku. 

Jakie rodzaje ładunków kwalifikują się jako transport ponadgabarytowy? 

Towary ponadgabarytowe charakteryzują się dużymi rozmiarami, które często ze względu na swoją wagę i wielkość wymagają zastosowania specjalistycznego transportu lub przewozu odpowiednimi naczepami. Według prawa są to ładunki, które przekraczają ustalone normy prawne, które szczegółowo określa Ustawa Prawa o ruchu drogowym z 2011 roku.

Pod względem klasyfikacji ładunkami ponadnormatywnymi określa się towary, których szerokość jest większa niż 2,5 metra, długość większa niż 16,5 metra a wysokość jest większa niż 4 metry. To również wszelkiego rodzaju ładunki, które są większe niż określone normy prawne. Natomiast waga ładunku ponadnormatywnego zawsze musi być większa niż 42 tony. 

Ładunki ponadnormatywne ze względu na swoją specyfikę muszą być przewożone w odpowiedni sposób i właściwie zabezpieczone na czas transportu tak, by bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego. 

Niezależnie od tego czy chcesz przewieźć starą szafę czy ciężką maszynę przeznaczoną do prac budowlanych – możesz liczyć na usługi Logis com! Zrealizujemy dla Twojej firmy szybko i bezpiecznie transport takich ładunków ponadgabarytowych jak: ciężkie maszyny budowlane o nietypowych gabarytach, wiertła, sprzęt techniczny. 

W Logis com możesz oddelegować bezpieczny i terminowy przewóz ładunków ponadgabarytowych np. części konstrukcyjnych, maszyn specjalistycznych i rolniczych, ciężki sprzęt budowlany, przęsła mostów. Realizujemy je terminowo i kompleksowo zgodnie z wymaganymi przepisami prawnymi. Nasi pracownicy mają odpowiednie zezwolenia na przewóz ładunków ponadgabarytowych i niezbędne licencje, dlatego zyskujesz pewność, że oddelegowanie transportu ponadgabarytowego w Logis com jest legalne i bezpieczne. 

Kiedy warto skorzystać z transportu ponadgabarytowego? 

Chcesz zlecić przewóz dużego ładunku i szukasz firmy logistycznej, która zrealizuje dla Ciebie go w sposób kompleksowy?    

Jesteś w trakcie przeprowadzki i potrzebujesz szybko przetransportować szafę z jednego mieszkania do drugiego? 

Szukasz firmy, która specjalizuje się w ponadgabarytowych przewozach towarów i zrealizuje dla Ciebie transport ciężkiego i nietypowego pod względem gabarytów ładunku w terminie i zgodnie z przepisami prawnymi? 

W Logis com dla tego typu ładunków ponadgabarytowych kluczowe znaczenie ma odpowiednie zaplanowanie trasy tak, by bezpiecznie dostarczyć ładunek do określonego miejsca i w jak najkrótszym czasie. Efektywność procesu transportowego jest uzależniona między innymi od zaangażowania pracowników na każdym etapie łańcucha dostaw, prawidłowo wypełnionej dokumentacji transportowej.

Potrzebujesz przewieźć ciężki ładunek o nietypowych gabarytach, ale nie masz własnego transportu? W Logis com jesteśmy przygotowani na takie sytuacje i chętnie pomagamy klientom w realizacji przewozu ładunków gabarytowych.

Transport ponadgabarytowy to bardzo dobre rozwiązanie wtedy, gdy chcesz przetransportować ciężki ładunek o nietypowych gabarytach do dowolnego miejsca w Polsce lub do dowolnego kraju w Unii Europejskiej, ale nie masz własnego transportu.

W takiej sytuacji warto skorzystać z usług naszej firmy, by mieć pewność, że transport ładunku przebiegnie szybko, sprawnie i bezpiecznie. 

Organizacja transportu ponadgabarytowego – na czym polega?

Jak wygląda organizacja transportu ponadgabarytowego? W ramach transportu ponadgabarytowego przewożone są ładunki wielogabarytowe zgodnie z przepisami prawnymi. Transport tego typu ładunków zawsze wymaga dostosowania odpowiedniego środka transportu. 

Dlaczego warto zlecić transport ładunku ponadgabarytowego Logis com?

Chcesz oddelegować zlecenie przewozu ładunku ponadgabarytowego i szukasz odpowiedniej firmy transportowej? W Logis com specjalizujemy się w ładunkach ponadgabarytowych i współpracujemy z odpowiednio przeszkolonymi spedytorami z minimum 3-letnim doświadczeniem. 

1. Oddelegowanie przewozu transportu towarów ponadgabarytowych to gwarancja oszczędności czasu. Oddelegowujesz nam przewóz Twojego ładunku ponadgabarytowego i niczym się nie przejmujesz, bo realizujemy go kompleksowo i zgodnie z wypracowanymi standardami!

2. Każdy ładunek jest ubezpieczony na kwotę powyżej 300 000 euro, dlatego zlecając nam przewóz ładunku ponadgabarytowego – możesz poczuć się w pełni bezpiecznie przez cały czas przewozu ładunku. 

3. Gwarancja terminowej dostawy ładunku do docelowego miejsca w Polsce lub kraju przynależnego do Unii Europejskiej. 

4. Współpracujemy wyłącznie z odpowiednio przeszkolonymi spedytorami, przewoźnikami i kierowcami, dlatego masz pewność, że Twój ładunek z Logis com jest zawsze w dobrych rękach. 

5. Zlecenia transportowe realizujemy przy użyciu nowoczesnej floty pojazdów, dlatego gwarantujemy bezpieczny transport ładunku ponadgabarytowego.

6. Przywiązujemy szczególną uwagę do tego, by na bieżąco informować naszych klientów o postępach w procesie transportowym, bo wiemy jak ważny jest kontakt. 

Przewóz ładunków ponadnormatywnych – szybko i sprawnie z Logis com!

Chcesz oddelegować przewóz ładunku ponadgabarytowego, ale nie wiesz, jakie są wymogi dla tego typu towarów?

W Logis com starannie dobieramy rodzaj transportu do charakteru, wielkości i specyfiki ładunku i współpracujemy wyłącznie z ludźmi o niezbędnych kwalifikacjach, dlatego zyskujesz pewność, że Twój ładunek jest bezpieczny przez całą drogę.  

Profesjonalny transport nietypowych ładunków 

Chcesz zlecić transport ładunku o nietypowych gabarytach i szukasz doświadczonej firmy transportowej, która w sposób kompleksowy zrealizuje dla Ciebie to zadanie? W tym celu warto nawiązać współpracę z  Logis com z uwagi na fakt, że współpracujemy tylko z doświadczonymi i odpowiednio przeszkolonymi pracownikami i zrealizujemy dla Ciebie kompleksowy transport ładunku. C