ORGANIZACJA ZLECENIA TRANSPORTOWEGO

ORGANIZACJA ZLECENIA TRANSPORTOWEGO

Chcesz zlecić transport ładunku doświadczonej firmie logistycznej? Ale wciąż nie wiesz, na czym dokładnie polega organizacja zlecenia transportowego? Chcesz wiedzieć, jak przebiega organizacja transportu? Z jakich etapów składa się organizacja zlecenia transportowego i co musisz wiedzieć o każdym z nich, by oddelegować transport swojego ładunku? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak działamy i wspieramy klientów w codziennych wyzwaniach logistycznych.   

Jak wygląda proces logistyczny w transporcie drogowym? 

Ciekawi Cię, jak przebiega proces logistyczny w Logiscom? I jakie są elementy procesu transportowego? Proces logistyczny to mnóstwo czynności logistycznych, organizacyjnych i handlowych, które muszą być zrealizowane, by transport ładunku doszedł do skutku. Oznacza to, że najpierw ustalamy niezbędne szczegóły, by przyjąć zlecenie transportowe do realizacji i zrealizować je zgodnie z naszymi standardami i Twoimi oczekiwaniami. 

Każde zlecenie transportowe wymaga najpierw dokładnego przeanalizowania oczekiwań naszych klientów, a my robimy wszystko, by im sprostać na każdym etapie współpracy. Dlatego tak ważny jest dla nas kontakt już na pierwszym etapie współpracy. 

Etapy zlecenia transportowego – co warto wiedzieć, zanim oddelegujesz ładunek firmie logistycznej?

Twoim celem jest oddelegowanie transportu ładunku doświadczonej firmie logistycznej, ale nie wiesz, z jakich etapów składa się proces transportowy? Oto one!

Pierwszy etap zlecenia transportowego – określenie twoich potrzeb logistycznych

Pierwszy etap polega na tym, że rozmawiamy z Tobą o Twoich potrzebach i specyfice ładunku, którego transport chcesz nam oddelegować. Uważnie słuchamy tego, co masz do powiedzenia i proponujemy również swoje rozwiązania, które według naszego doświadczenia – mogą pomóc w konkretnej sytuacji.

Na tym etapie w celu świadczenia jak najlepszej obsługi klienta otrzymasz swojego opiekuna, któremu możesz zadawać pytania przez cały czas współpracy.  Pierwszym etapem zlecenia transportowego jest kontakt z klientem w celu dokładnego poznania potrzeb. Na podstawie rozmowy telefonicznej lub spotkania nasz zespół bardzo dokładnie poznaje Twoje potrzeby transportowe, a następnie przydziela odpowiedniego opiekuna do Twojego zlecenia transportowego.

DRUGI ETAP ZLECENIA TRANSPORTOWEGO – ustalenie szczegółów współpracy i akceptacja wyceny

Na tym etapie najważniejsze jest dokładne ustalenie szczegółowych warunków. Po dokładnym poznaniu Twoich potrzeb logistycznych – przystępujemy do wyceny transportu ładunków i innych usług, jeśli np. decydujesz się również na usługę magazynowania ładunku w naszym magazynie. 

TRZECI ETAP ZLECENIA TRANSPORTOWEGO – organizacja procesu transportowego

Po Twojej akceptacji warunków wyceny zlecenia transportowego przystępujemy do organizacji transportu i realizacji zlecenia.  Następnie dyspozytor procesuje zlecenie, analizuje je, sprawdza terminy i przydziela realizację zlecenia transportowego do odpowiednich osób w zespole. 

CZWARTY ETAP ZLECENIA TRANSPORTOWEGO – organizacja procesu logistycznego zgodnego z naszymi standardami 

Czwarty etap zlecenia transportowego polega na przygotowaniu ładunku do transportu i spełnieniu wszelkich formalności celno-skarbowych. Na każdym etapie realizacji zlecenia transportowego jesteś na bieżąco informowany o drodze, jaką pokonuje Twój ładunek i otrzymujesz informację, gdzie dokładnie się znajduje.

PIĄTY ETAP ZLECENIA TRANSPORTOWEGO – to ocena naszej pracy, czasu dostawy 

Na końcowym etapie realizacji zlecenia poprosimy Cię o wyrażenie swojej opinii o terminowości dostawy ładunku do miejsca docelowego, jakości naszej pracy i obsługi klienta.

Jakie są korzyści ze współpracy z Logiscom?

1. Gwarancja braku zmartwień o ładunek dzięki nowoczesnym narzędziom cyfrowym

W Logiscom na bieżąco monitorujemy drogę, jaką pokonuje Twój ładunek i korzystamy z nowoczesnych i dobrze zintegrowanych narzędzi informatycznych i systemów telematycznych, by na bieżąco informować Cię o etapach podróży Twojego ładunku.

2. Komunikatywność i stały kontakt dzięki całodobowej infolinii – będziesz z nami w regularnym kontakcie 

Jako jedna z nielicznych firm transportowych specjalnie dla Twojej wygody mamy całodobową infolinię. Dlatego bez względu na to, która jest godzina – zawsze możesz do nas zadzwonić i zapytać o wszystko.

Lubimy rozmawiać z klientami i wiemy, jak istotna jest komunikatywność i dobre przekazywanie informacji klientom. 

3. Kompleksowość usług logistycznych – w Logiscom zrealizujesz wszystkie swoje potrzeby logistyczne! 

W Logiscom zyskujesz gwarancję kompleksowej realizacji zlecenia. Jeśli chcesz zlecić ładunek firmie, która zajmie się transportem i spedycją oraz zorganizuje za Ciebie wszelkie formalności celne wraz z odpowiednim magazynowaniem ładunku – to u nas jest to możliwe.  

4. Gotowość do realizacji nawet najbardziej wymagających wyzwań transportowych dzięki bogatej flocie pojazdów

Nowoczesna, bezpieczna i spełniająca wszelkie wymogi techniczne flota naszych pojazdów pozwala nam realizować nawet największe zlecenia transportowe na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego, czy masz do przetransportowania nietypowy gabarytowo i ciężki ładunek, czy towar wymagający przewozu w odpowiedniej temperaturze – u nas masz pewność, że dysponujemy odpowiednią flotą pojazdów i zrealizujemy dla Ciebie nawet najtrudniejsze wyzwanie! 

5. Wsparcie od pierwszego kontaktu aż do zakończenia usługi 

Tylko w Logiscom zyskujesz indywidualnego opiekuna, z którym możesz się skontaktować w każdej chwili, by zadać mu pytanie i uzyskać stosowną odpowiedź. W naszej firmie dbamy o komfortową obsługę klientów i chcemy być dla każdego klienta wsparciem.

Jeśli więc masz jakiekolwiek pytania o swój ładunek lub chcesz zadać pytanie swojemu opiekunowi klienta – możesz śmiało się z nim kontaktować bez względu na porę. 

6. Pełne ubezpieczenie ładunku niezależnie od wielkości i charakteru przesyłki 

W Logiscom zależy nam na bezkompromisowym bezpieczeństwie ładunków, które oddelegują nam klienci.

W związku z tym każdy ładunek ubezpieczamy na kwotę 300.000 euro, by zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży ładunku. Z nami zyskujesz po prostu pewność, że Twój ładunek dotrze do wyznaczonego celu i na pewno się nie zgubi! 

6. Kompleksowa współpraca logistyczna w Logiscom   

Szukasz od dawna dobrej firmy logistycznej, z którą będziesz w stałym kontakcie i która terminowo i bezpiecznie dostarczy Twój ładunek do celu?

W Logiscom tak właśnie działamy! Ty dzwonisz do nas, by oddelegować nam ładunek, opowiadasz o swoich oczekiwaniach i potrzebach logistycznych, a my je spełniamy!

Kompleksowa obsługa logistyczna rozpoczyna się u nas od rozmowy o Twoim potrzebach logistycznych, a następnie nasz doświadczony zespół wybiera jak najlepszą trasę, by dostarczyć Twój ładunek bezpiecznie i w jak najkrótszym terminie do konkretnego celu.  

Twój ładunek w dobrych rękach – tylko z Logis com! 

Chcesz zlecić ładunek doświadczonej firmie logistycznej i mieć pewność, że jest w dobrych rękach? W Logiscom masz tę gwarancję dzięki profesjonalnej i jakościowej obsłudze klienta, która zadba o Twoje potrzeby logistyczne już od pierwszego kontaktu aż do ostatniego etapu realizacji zlecenia.

Właśnie takie podejście i dbałość o klienta wyróżnia nas od konkurencji.

Nie zwlekaj, tylko już teraz sprawdź naszą ofertę usług logistycznych i oddeleguj swój ładunek.