Magazyn do wynajęcia dla firmy – dlaczego warto wynająć magazyn?

Magazyn do wynajęcia dla firmy – dlaczego warto wynająć magazyn?

Wraz z ogromnym rozwojem rynku e-commerce wciąż wzrasta zainteresowanie usługami magazynowania towarów w nowoczesnych magazynach. Wynajem magazynu to nie tylko tańsze rozwiązanie od samodzielnej budowy magazynu, ale również szansa na większe i szybsze rozwinięcie działalności oraz wypracowanie lepszej organizacji pracy i zwiększenie wydajności operacyjnej firmy.

Z roku na rok wzrasta popyt na magazyny na wynajem 

Według statystyk od marca 2021 do marca 2022 roku pomimo pandemii wzrosło zainteresowanie wynajmem magazynów ze względu na nieustannie rosnące potrzeby klientów. 

Według raportu „Zrównoważone certyfikowane budynki” z 2022 roku wynika, że zainteresowanie magazynami utrzymuje się od trzech lat. W ubiegłym roku według statystyk wynajęto magazyny o łącznej powierzchni 3,3 mln metrów kwadratowych! Tak potężne liczby dowodzą, że popyt na magazyny w kolejnych latach na pewno będzie się utrzymywał.

W jakich sytuacjach warto wynająć magazyn? 

Magazyn na wynajem to bardzo dobre rozwiązanie zarówno wtedy, gdy rozwijasz swój sklep e-commerce i szukasz większego magazynu na wynajem, jak również wtedy, gdy potrzebna Ci jest nowoczesna powierzchnia magazynowa, by lepiej zorganizować pracę swoich pracowników. 

Czujesz, że obecny magazyn już od jakiegoś czasu nie spełnia Twoich oczekiwań ze względu na ograniczoną powierzchnię i szukasz nowego, by przechowywać więcej towarów w bezpieczniejszych warunkach? 

Masz już dość bałaganu w obecnym magazynie, Twoja firma rośnie i potrzebujesz kolejnej przestrzeni do magazynowania towarów? 

Prowadzisz sklep internetowy i potrzebujesz znacznie większej przestrzeni do składowania swoich towarów, by lepiej zapanować nad organizacją w magazynie i szybciej realizować zamówienia dla klientów? To są sytuacje, w których warto rozważyć magazyn na wynajem. Dodatkowa hala magazynowa czy magazyn z większą powierzchnią magazynową umożliwi Ci nie tylko wypracowanie lepszej organizacji pracy, ale również pozwoli na znacznie szybszy rozwój firmy. 

Z myślą o tych potrzebach przedsiębiorców i właścicieli hurtowni powstały nasze nowoczesne magazyny na wynajem w województwie opolskim w miejscowości Byczyna, które umożliwiają bezpieczne składowanie najróżniejszych towarów. 

W Logis com możesz wynająć nowoczesny magazyn o powierzchni 2500 metrów kwadratowych, który umożliwia składowanie towarów na wysokości 3,5 metrów. Taka hala magazynowa z pewnością pomieści każdy rodzaj towarów, jakie tylko chcesz składować.

Cena wynajmu naszego magazynu jest uzależniona od wynajmowanej powierzchni, miejsc paletowych oraz czasu składowania towarów. W naszych nowoczesnych magazynach możesz składować towary tak długo, jak tylko potrzebujesz, a wynajem magazynu odbywa się na korzystnych warunkach. 

Magazyn na wynajem – dlaczego warto wynająć magazyn dla swojego sklepu lub firmy?

Interesuje Cię magazyn na wynajem i zastanawiasz się nad powodami, dla których warto go wynająć?   

Oto główne korzyści związane z wynajmem magazynu: 

1. Zyskujesz sporą powierzchnię magazynową gotową od razu do zagospodarowania 

Interesuje Cię wynajem magazynu z dużą powierzchnią magazynową tak, abyś mógł bez najmniejszych problemów pomieścić sporo towarów ze swojego sklepu internetowego? U nas to nie problem, bo w naszych magazynach dysponujemy aż 2500 metrową powierzchnią magazynową!

2. Możesz przyśpieszyć rozwój sklepu e-commerce lub dowolnej działalności i zyskać dodatkowe miejsce na składowanie towaru 

Jeśli od dłuższego czasu czujesz, że masz już dość upychania towaru na małej powierzchni magazynowej – to zdecydowanie czas na zmiany! Każdy sklep e-commerce w fazie rozwoju potrzebuje dodatkowego lub większego magazynu, dlatego jeśli jesteś na tym etapie i czujesz, że też potrzebujesz większej przestrzeni magazynowej – nie zwlekaj! Wystarczy się z nami skontaktować, by omówić warunki wynajmu magazynu dla Twoich towarów!

3. Doskonała przestrzeń do bezpiecznego składowania towarów

Twój stary magazyn ma ograniczoną powierzchnię roboczą, byś mógł bezpiecznie przechowywać kolejne towary? Wynajem magazynu w Logis com w Byczynie w województwie opolskim sprawi, że zyskasz o wiele więcej przestrzeni do składowania towarów

4. Możliwość wypracowania lepszej organizacji pracy w firmie i zwiększenie wydajności operacyjnej przedsiębiorstwa

Dobrze zorganizowany magazyn np. podzielony na trzy strefy (strefę przyjęć, składowania towaru, kompletacji i wydawania towarów) to nie tylko szansa na ułatwienie codziennej pracy pracownikom, ale przede wszystkim szansa na bardziej dynamiczny wzrost i skrócenie czasu oczekiwania na zamówienia. 

5. W naszych magazynach nie mamy limitów wagi dla przyjmowanych towarów

Chcesz wynająć magazyn i nie martwić się o limity wagowe dotyczące przechowywanych towarów? U nas nie ma tego problemu, dlatego że nie mamy w naszych magazynach żadnych limitów wagowych dla magazynowanych towarów.

Jakich towarów nie magazynujemy w naszych magazynach? 

W naszych nowoczesnych magazynach z powodów logistycznych nie składujemy materiałów niebezpiecznych podlegających ustawie ADR, produktów sypkich oraz ładunków, które wymagają konkretnych temperatur podczas przechowywania.

Nowoczesny magazyn dla Twoich towarów już czeka! 

Od dawna rozglądasz się za magazynem na wynajem i szukasz właściwej przestrzeni dla swoich towarów? Niezależnie od tego czy potrzebujesz pierwszego magazynu na wynajem czy dodatkowej przestrzeni – możesz liczyć na nasze usługi magazynowe! W Logis com czekają na Ciebie nowoczesne hale magazynowe, w których możesz składować  dowolne towary (poza produktami sypkimi, niebezpiecznymi i takimi, które wymagają przechowywania w określonych temperaturach).