Komfort kierowcy – jakie udogodnienia będą już niedługo dostępne?

Komfort kierowcy – jakie udogodnienia będą już niedługo dostępne?

Praca kierowcy pojazdów ciężarowych nie należy do łatwych. Długie trasy, podczas których cały czas spędzają w jednej pozycji. Dodatkowo stres, zmęczenie, konieczność myślenia nie tylko za siebie, ale też za innych. Świadomość tego, co wiozą czasami może przytłoczyć. Ponieważ nie jadą jedynie z towarem. Prowadzą pojazd, który waży tony. Rozpędzone tony. Dlatego każde udoskonalenie, które wprowadzimy dla naszego kierowcy, jest naprawdę na wagę złota. Dbając o naszych pracowników, zapewniamy sobie zyski na wiele lat.

Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań i udogodnień, które już niedługo pojawią się (lub już są dostępne) w branży motoryzacyjnej, z nastawieniem na kierowców pojazdów ciężarowych.

Viesa Kompressor III

Czyli jeden z najnowocześniejszych klimatyzatorów postojowych. Zachowując swoją podstawową funkcję, czyli utrzymywania temperatury w kabinie nawet przy wyłączonym silniku, dysponuje także wieloma innymi cechami. Głównym atutem Viesy jest oczywiście niezawodny system chłodniczy. Ponadto unowocześnieniu uległa cała konstrukcja. Dzięki wykorzystaniu polipropylenu, całość waży około 14 kilogramów! Udało się także osiągnąć coś, co zdecydowanie wpłynie na komfort kierowcy. Jest nim fakt, że klimatyzator jest wyjątkowo cichy. Kierowca powinien dbać o to, by komfort akustyczny był jak najwyższy. Jego szefostwu również powinno na tym zależeć. Do zakupu przekonać może także zmniejszenie zużywanego paliwa. Viesa nie posiada dodatkowych części, całość jest zespawana z dachem. Dlatego kierowca nie naraża się na uderzenie i może otworzyć drzwi na pełną szerokość. Menu jest zaś proste w obsłudze i intuicyjne. Niestety, z tego co udało się nam zasłyszeć – zdarzają się problemy z naprawą klimatyzatora. Podobno nawet drobna usterka często okazuje się “nienaprawialna”.

I Zlot Samochodów Ciężarowych w Grajewie

Nasi koledzy po fachu organizują 6 lipca wyjątkowy zlot w formie pikniku dla rodzin. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Odbędzie się konkurs na najładniejszą ciężarówkę, a zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę. Warto wspierać takie inicjatywy!

Nowe parkingi w Niemczech

Ponieważ natężenie ruchu ciężarówek w Niemczech stale rośnie, nasi zachodni sąsiedzi postanowili wybudować nowe, sterowane telematycznie parkingi. Ten system zarządzania pozwoli na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Jedynym wymogiem jest podanie godziny odjazdu. Dzięki temu specjalny program ustala dokładnie jak ustawić pojazdy, w tzw. systemie parkingu ścisłego. Testy przeprowadzono przy autostradzie A3  – w tym przypadku w trzech rzędach parkuje po 35 pojazdów. A Wy co sądzicie o nowych rozwiązaniach? Czy warto w nie inwestować? A może widzicie pilniejsze potrzeby?

Mobilna stacja kontroli pojazdów

Nie jesteśmy pewni, czy podniesie ona komfort kierowców. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że obecnie mamy za sobą pierwsze jej testy. Możecie się na nią natknąć. W czasie kontroli w środę wykryto wiele nieprawidłowości. Wiemy, że często przewoźnicy obarczają kierowców zbyt dużymi wymaganiami. Z tego powodu, wielu kierowców musi dopuszczać się niezgodnych z prawem czynów. W Logiscom dbamy o naszych pracowników. Nie narażamy ich zdrowia i życia dla naszego zysku.