Jak wybrać dobrą firmę logistyczną do współpracy?

Jak wybrać dobrą firmę logistyczną do współpracy?

Interesuje Cię współpraca z firmą logistyczną i nie wiesz, jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego partnera logistycznego? Szukasz wsparcia dla swojego firmowego łańcucha dostaw i chcesz oddelegować np. transport towarów z Twojego sklepu internetowego firmie zewnętrznej takiej jak nasza? Poznaj kilka podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcesz nawiązać współpracę z firmą logistyczną. 

Na jakie aspekty zwracać uwagę przy wyborze firmy logistycznej?

Dynamiczny rozwój rynku e-commerce i wielu pozostałych branż wymaga od właścicieli firm ścisłej współpracy z firmami logistycznymi. Czym się kierować przy wyborze firmy logistycznej do współpracy i na co zwrócić szczególną uwagę? 

1. Doświadczenie zawodowe, czyli obecność firmy na rynku TSL 

Gdy szukasz firmy logistycznej do współpracy – zwróć w pierwszej kolejności na to, jak długo firma istnieje na rynku TSL. Długi staż firmy logistycznej na rynku z pewnością wzbudza zaufanie klientów, co przekłada się na zainteresowanie usługami logistycznymi tego właśnie przedsiębiorstwa. Doświadczenie może być też jednym z najważniejszych kryteriów, które pomoże Ci ograniczyć wybór do kilku firm logistycznych i zweryfikować jakość ich usług. 

2. Jakość świadczonych usług logistycznych 

Terminowa obsługa klienta, zlecenia transportowe realizowane na czas, a także oceny firmy w mediach społecznościowych są podstawą do tego, by podjąć decyzję o współpracy z daną firmą logistyczną. Im więcej dobrych opinii, tym większe zaufanie do konkretnego operatora logistycznego, dlatego to kolejny punkt, na który warto zwracać uwagę przy wyborze firmy logistycznej. 

3. Opinie od innych klientów

Szukasz firmy logistycznej do długotrwałej współpracy? Zacznij od sprawdzenia opinii innych klientów o wybranej firmie logistycznej. W ten sposób poznasz to, co do powiedzenia mają również inni i zyskasz cenną perspektywę. 

4. Kompetencje pracowników firmy logistycznej

Fundamentem przetrwania każdej firmy logistycznej na rynku jest nie tylko jakość świadczonych usług i zainteresowanie klientów, ale również komptetencje pracowników. Im bardziej zróżnicowane i stale rozwijane, tym lepiej dla firmy logistycznej. 

5. Nowoczesność floty firmowej

Kolejnym wskaźnikiem dobrej firmy logistycznej jest nowoczesna flota samochodów. Na tej podstawie można wysnuć wniosek, że firma chce się rozwijać, dlatego inwestuje w nowoczesną flotę pojazdów, by móc zapewnić klientom realizację usług na najwyższym poziomie.

6. Ważność licencji krajowej i wewnątrzwspólnotowej umożliwiających świadczenie legalnych usług logistycznych 

Kolejnym bardzo istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy logistycznej do współpracy jest ważność obowiązujących licencji krajowych i wewnątrzwspólnotowych umożliwiających transport ładunków do krajów UE. Bez tych licencji transport drogowy nie ma racji bytu!

Dlaczego warto współpracować z Logis com?

Współpraca z firmą logistyczną Logis com to gwarancja zadowolenia na każdym etapie współpracy. Przede wszystkim wykwalifikowani pracownicy robią wszystko, co tylko możliwe, by dopasować rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta i rozmiaru ładunku.  

Największym atutem współpracy z firmą Logis com jest to, że klient może skorzystać z rozwiązań dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb. Jeśli np. potrzebujesz transportu wielogabarytowego i ciężkiego ładunku – to możemy zaproponować Ci transport ponadnormatywny dla ładunku o wadze większej niż 42 tony. 

Firma Logis com współpracuje jedynie z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy są nastawienia na nieustanne poszerzanie swoich kompetencji. Współpracujemy ze spedytorami z minimum 3-letnim doświadczeniem zawodowym, dzięki czemu masz pewność, że współpraca przebiegnie sprawnie i na czas. 

Korzyści ze współpracy z Logis com:

Chcesz wiedzieć dlaczego warto z nami współpracować w zakresie transportu, spedycji i magazynowania towarów?

Oto najważniejsze powody: 

  • Ubezpieczamy ładunki na kwotę 300 000 euro, dlatego zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa dla swojej przesyłki przez cały czas trwania współpracy i z każdym zleconym ładunkiem do transportu. 
  • Współpracujemy jedynie z zaufanymi, doświadczonymi i odpowiednio przeszkolonymi pracownikami, dla których ważne jest dobro klienta i bezpieczeństwo przewożonego ładunku i którzy każdego dnia robią wszystko, by jak najlepiej zabezpieczyć każdy ładunek do podróży. 
  • Przygotowujemy pełną dokumentację transportową, dlatego zyskujesz gwarancję pełnej obsługi logistycznej i legalnych transportów zgodnie z wymogami prawnymi. 
  • Oferujemy szeroką ofertę przewozów – w Logiscom zrealizujemy dla Ciebie zarówno transport niewielkiego ładunku, jak i transport specjalistyczny (ponadnormatywny) dla towarów o wadze większej niż 42 tony i dostosujemy odpowiednio środki transportu. Ponadto ofertujemy klientom kompleksową obsługę – od zlecenia transportu, po spedycję aż po usługę magazynowania czy załatwienie wszelkich formalności związnych z odprawą celną ładunków. 
  • Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów – wszystko po to, by zapewnić naszym klientom jak najlepsze pod względem jakości usługi logistyczne. Są to między innymi nowoczesne wózki widłowe, naczepy, ciągniki siodłowe i za każdym razem dopasowujemy rodzaj transportu do charakteru i wielkości ładunku.
  • Kompleksowa obsługa logistyczna – w Logis com świadczymy usługi dla polskich klientów, jak i dla wielu klientów europejskich. Dowozimy ładunki na terenie całej Polski i UE. 

Szukasz wsparcia w zakresie logistyki dla swojego e-sklepu lub firmy, by szybko dostarczać ładunki do klientów i realizować zamówienia? W Logiscom zapewniamy takiej firmie jak Twoja kompleksową obsługę logistyczną na najwyższym poziomie!

Sprawdź pełną ofertę i skorzystaj z naszych usług! 

Logistyka Twojej firmy w dobrych rękach z Logis com!

Zależy Ci na terminowych dostawach ładunków do klientów i szukasz godnej zaufania i doświadczonej firmy logistycznej? Chcesz współpracować z partnerem logistycznym, dla którego ważne jest dobro klienta i zlecanych ładunków? W Logis com każdemu klientowi zapewniamy wysoką jakość obsługi logistycznej i gwarantujemy kompleksowość usług na najwyższym poziomie.